سبد خرید
راهنمای خرید انگشتر مناسب

راهنمای خرید انگشتر و حلقه ازدواج

اگر قصد خرید انگشتر  یا حلقه برای خود یا عزیزانتان را دارید، باید بدانید این انگشتر را برای چه هدفی استفاده می کنید. اگر هدفتان از خرید انگشتر کامل کردن استایل تان است، باید انگشتر را با توجه به مراسم (مراسم رسمی یا دور همی ساده) لباس مورد نظرتان (لباس مجلسی یا اسپورت) و رنگ لباس تان انتخاب کنید. اما اگر قصد شما از خرید انگشتر، این است که پیغامی را به مخاطبین خود بدهید، باید توجه کنید که در انگشتر شما چه سنگی استفاده شده یا اینکه چه رنگ انگشتری را باید بپوشید. همچنین اگر قصد دارید انگشتر را به عنوان هدیه تولد، ولنتاین، یا حتی به عنوان درخواست ازدواج به مخاطب خاص خود تقدیم کنید، باید با توجه به خلق و خوی او خرید کنید.

پس در ادامه با ما همراه شوید تا مدل های مختلف انگشتر را با توجه به مراسم و مناسبت های مختلف به شما معرفی کنیم.

در بین همه اکسسوری ها و جواهرات ، انگشتر ها از همه محصولات پر طرفدار تر هستند. شما نمی توانید خانمی را پیدا کنید که از انگشتر خوشش نیاید. به هر حال هر خانمی به طریقی از یک مدل از حلقه یا انگشتر در استایل خود استفاده می کند. اما هر مدل از انگشتر، برای مراسم و استایل خاصی مناسب است و شما نمیتوانید هر انگشتری را برای هر مراسمی استفاده کنید.

مثلا انگشتر های مرواریدی مناسب تیپ اسپورت نیستند و انگشتر های بند انگشتی برای مراسم خواستگاری یا نامزدی و یا استایل شب به کار نمی روند.

هر سخن جا و‌هر نکته مکانی دارد.

پس با دکوریکور همراه شوید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد انگشترها و زمان و استایل مناسب هر مدل به شما ارائه دهیم.

انگشتر های تک نگین یا :

انگشتر سولیتر تک تخم نگین دار

 انگشترهای تک تخم را سولیتر نیز می گویند. سولیتر به معنای تک است، یعنی انگشتری که یک تک نگین بزرگ دارند و بقیه نگین ها کوچیک تر از آن هستند.  از همین تعریف متوجه کاربرد این انگشتر شدید؟

این انگشتر ها برای چه مناسبتی است؟

این انگشتر تک نگین را می توانید به عنوان هدیه به تک ستاره زندگی تان اهدا کنید.

در واقع به همین دلیل است که در کشورهای خارجی برای خواستگاری از خانم ها، با یک انگشتر سولیتر از آنها درخواست ازدواج میکنند.

آیا حاضری تک نگین زندگی من باشی؟

این انگشترهای تک تخم مدل های مختلفی دارند که هر کدام برای یک مدل از دست مناسب هستند. ما در ادامه انواع انگشتر های تک تخم را به شما معرفی می کنیم تا قبل از خرید تقریبا بدانید چه محصولی مناسب شماست.

۱-۱ انگشتر سولیتر گرد یا تک تخم Round

این مدل انگشتر یک نگین گرد بزرگ در مرکز دارد. و ممکن است چند ردیف نگین در دور و بر خود داشته باشد. سولیتر گرد از مدلهای کاملا کلاسیک هست. توجه کنید که کلاسیک به معنی سنتی یا قدیمی نیست. کلاسیک به مدل هایی گفته میشه که از قدیم تا همین الان زیباست. هیچ وقت از مد نمیوفته.

پس اگر از این مدل خوشتون میاد(چه برای خود و چه همسرتان) مطمین باشید مدل مناسبی است.

* اگر دست شما مدل خاصی هست که همه انگشترها به دست شما نمیاد، این مقاله “کدام انگشتر مناسب دست شماست” را مشاهده کنید.

انگشتر هایی که در ادامه مشاهده می کنید از جنس نقره و دارای نگین های گرد یا دایره ای تک بزرگ هستند.

۱-۲ انگشتر سولیتر نگین مستطیلی یا مربعی

این مدل نگین انگشتر، این روزها بین سلبریتی ها بسیار محبوب شده است. اگر قیمت انگشتر برای شما مسئله ای نیست این مدل نگین ها در سایز بزرگ بسیار زیبا هستند. 

اگر قصد خرید سولیتر مستطیلی در سایز کوچک دارید، بهتر است از مدل هایی استفاده کنید که یه ردیف نگین دور آنهاست.(مانند انگشتری که در ادامه مشاهده می کنید).

 وجود یک ردیف نگین ریز به دور نگین اصلی، میتواند انگشتر را بزرگ تر نشان دهد. پاریس هیلتون که اخیرا نامزد کرده انگشتری به ارزش ۲۰ میلیون دلار از نامزدش دریافت کرده که نگین آن به شکل مستطیل است. “مشاهده انگشتر نامزدی پاریس هیلتون”

این مدل نگین ها برای همه سنین مناسب هستند.

انگشتر هایی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه هایی از انگشتر های سولیتر با نگین مستطیلی یا Emerald Cut هستند

۱-۳ انگشتر سولیتر نگین بیضی Oval

این مدل نگین این روزها بسیار ترند شده است. به طور مثال حلقه نامزدی آریانا گرانده از نوع سولیتر نگین بیضی است. این مدل نگین، انگشتهای شما را کشیده تر نشان می دهد و بسیار مدرن است.

معمولا در سولیترهای بیضی، نگین ریز دور نگین اصلی قرار نمیگیرد. چراکه حالت مدرن آن از بین می‌رود.

اگر اهل پوشیدن لباس و جواهرات کلاسیک نیستید این مدل نگین مناسب شماست. البته سولیتر های نگین بیضی خیلی متنوع نیستند تنها محدود به یکی دو مدل هستند.

مدل های سولیتری که در ادامه مشاهده می کنید از نوع سولیتر با نگین بیضی است.

۱-۴ انگشتر سولیتر نگین اشکی Pear shape

این مدل نگین بسیار سلیقه ای است.

نگین اشکی این روزها خیلی مد نیست اما جزو نگین هایی است که آنقدر طرفدار دو آتیشه دارد که کسی به مد بودن آن کاری ندارد.

بسیاری از سلبریتی ها عاشق این مدل نگین هستند و انگشتر نامزدی خود را ا  نوع اشکی انتخاب کرده اند. اگر این مقاله را مشاهده کنید خواهید دید که این مدل نگین یکی از نمونه های مورد پسند آریانا گرانده خواننده محبوب جوانان است.

۱-۵ انگشتر سولیتر نگین قلبی  Heart Shape

انگشتر سولیتر نگین قلبی یک مدل انگشتر کاملا مدرن است که طرفدار اصلی آن جوانان است. این مدل را خانم هایی که کلاسیک پسند هستند، دوست ندارند. ولی جوانان این روزها این مدل را دوست دارند.

تا اینجای کار برای ما کامنت کنید کدام سولیتر بیشتر مورد پسند شماست؟

در ادامه مدل های نگین قلبی را مشاهده می کنید. توجه کنید این مدل نگین ها به صورت رنگی نیز بسیار خاص هستند.

 

انگشتر تمام دور نگین یا :

۲- انگشتر های اترنیتی رینگ یا دور تا دور نگین 

انگشتر های دور تا دور نگین را حلقه بی نهایت یا Eternity Rings نیز می نامند.

چرا به این حلقه ها بی نهایت میگوییم؟ به دلیل اینکه هر چقدر انگشتر را بچرخانید باز هم یک شکل ثابت را مشاهده میکنید.

این انگشتر برای چه مناسبتی است؟ معمولا این انگشتر را پس از چند سال که از آشنایی میگذرد به دست می کنند یا هدیه می دهند. چرا که نشان دهنده عشق بی نهایت است.

البته در بسیاری از کشور ها این انگشتر را به عنوان حلقه نشان اهدا می کنند و سپس انگشتر سولیتر را در جلوی آن می پوشند. در واقع از حلقه اترنیتی به عنوان پشت حلقه استفاده میکنند.

چند مدل دور نگین یا اترنیتی داریم؟

۲-۱ حلقه بی نهایت یا اترنیتی رینگ های نگین ریز

این مدل های ظریف ، خیلی شیک هستند اما این روزها نگین های درشت برای حلقه بی نهایت، بسیار مد شده اند.

۲-۲ حلقه اترنیتی یا بی نهایت نگین بزرگ

این مدل حلقه ها در چند شکل در باز موجود هستند. معمولا با توجه به مدل حلقه سولیتر خود میتوانید پشت حلقه تان را انتخاب کنید. اما هیچ اجباری نیست که مدل سولیتر با مدل حلقه بینهایت یک شکل باشند.

مثلا با سولیتر بیضی میتوانید پشت حلقه بیضی یا گرد استفاده کنید و هیچ محدودیتی در انتخاب مدل ندارید.

انواع نگین های پشت حلقه ای یا بی نهایت عبارتند از:

  • حلقه اترنیتی گرد (معروف ترین مدل پشت حلقه ای)
  • حلقه بی نهایت بیضی (مدرن و جوان پسند)
  • حلقه تمام دور نگین مربعی (مناسب دست های کوتاه یا کشیده)
  • انگشتر تمام نگین قلبی (بسیار جدید و مدرن و مناسب جوانترها)
  • حلقه دور نگین اشکی (قابل ست با انگشتر سولیتر اشکی)
انگشتر هایی که در ادامه مشاهده می کنید از نوع نگین درشت تمام دور نگین است.

انگشتر بدون نگین یا :

این مدل انگشتر ها این روزها یکی از جدید ترین ترند ها هستند خصوصا با رنگ نقره ای در سایز بزرگ و با بدنه مات. مدل های بزرگ بدون نگین این روزها بسیار مد شدند. انگشتر های میدرینگ نیز از سال گذشته تا کنون مد بوده اند.

۳-۱ انگشتر های اسپورت بدون نگین معمولی

اگر از این طرح انگشتر خوشتان می آید پیشنهاد میکنیم حتما چند انگشتر را کنار هم استفاده کنید. چراکه این استایل بسیار شیک تر است.

انگشتر های بدون نگین بزرگ این روز ها بسیار مد شده اند. شما میتوانید با توجه به استایل خود رنگ های نقره ای یا طلایی را در کنار هم ست کنید. معمولا با این مدل انگشتر ها، دستبند های بزرگ و بدون نگین نیز ست می شود.

توجه کنید که با وجود اینکه این انگشتر ها بسیار ترند و شیک هستند، ولی برای مراسم و مناسبت های رسمی استفاده نمی شوند. مدل هایی که در ادامه مشاهده می کنید از نوع بدون نگین بزرگ هستند.

۳-۲ انگشتر های میدرینگ یا بند انگشتی

این مدل انگشتر ها هم یکی از مدل های بسیار ترند شده هستند. انگشترهای میدرینگ از سال گذشته مد شدند اما هنوز هم پرطرفدار هستند.

در این مدل انگشترها شما می توانید چند تکه انگشتر ظریف را در بند انگشتان خود کنید در حالیکه یک انگشتر بزرگ را در قسمت انتهایی انگشتر قرار می دهید.

۳-۳ انگشترهای رنگی و میناکار شده

انگشترهای میناکاری شده و ظریف جزو دسته اسپورت ها هستند که برای نوجوانان هدایای مناسبی می باشند. این انگشترها بسیار با دوام و با کیفیت بوده و رنگ آنها اصلا تغییر نمی کند.

شما می توانید این مدل انگشتر های مینا کاری شده را با انواع گوشواره و دستبند های مشابه آنها ست کنید.

انگشترهایی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه های مینا کاری شده دکوریکور هستند.

 

انگشتر زنانه مجلسی:

انگشتر نقره زنانه

رسیدیم با پرطرفدار ترین و جذاب ترین مدل های انگشتر یعنی انگشترهای نگین دار خاص ، در طرح های مختلف که مدل های درشت تر آن بسیار جذاب هستند. نگین های به کار رفته در این انگشترها می تواند الماس واقعی یا الماس مصنوعی یا نگین های اتریشی باشند.

در حالت اول انگشترها (نگین الماس) بسیار گرانتر خواهند بود اما در صورت استفاده از نگین اتریشی، قیمت انگشتر بسیار ارزان تر خواهد شد درحالیکه به میزان قابل توجهی براقیت و ظرافت را در انگشتر خواهید داشت.

اگر یک انگشتر دارای نگین رنگی مانند صورتی یا شامپاینی یا زرد باشد، کمی اسپرت تر بوده و برای سنین پایین تر هم مناسب است.

اما رنگ های کبود مانند آبی کبود و سبز تیره، کمی کلاسیک تر هستند البته طراحی اهمیت بالایی داشته و ممکن است یک انگشتر زمرد طراحی جوان پسندانه ای داشته باشد.

اما به طور کلی ، انگشتر های تمام نگین بی رنگ، مجلسی تر از انگشترهای بدون نگین یا نگین رنگی‌ هستند و اگر مراسم خاصی پیش رو‌ دارید یا قصد دارید به شخصی در زندگی تان کمی نزدیک شوید (اما نه به اندازه ای که از اون خواستگاری کنید) این مدل انگشترها هدیه مناسبی از طرف شما هستند.

علاوه بر این اگر قصد داریم به یک‌ مهمانی یا مراسم رسمی بروید بدون شک یکی از این انگشتر های نگین دار را انتخاب کنید و اجازه دهید که انگشترها کار خودشان را در بیان شیک‌پوشی شما انجام دهند.

به لطف مد این روزها شما می توانید از چند انگشتر نگین دار در انگشتانتان استفاده کنید.

مطمین باشید این مدل حالا حالاها مد هستند

انگشتر سنگ طبیعی:

انگشتر تک حلقه مروارید

انگشترهایی با سنگ طبیعی یا مروارید پرورشی بسیار ارزنده هستند. این مدل انگشترها با توجه به انرژی که دارند هم هدیه مادی هستند هم معنوی.

حتما قبل از خرید انواع محصولات با سنگ طبیعی بهتر است به خواص آنها دقت کنید.

۵-۱ انگشتر مروارید

انگشتر های مروارید یکی از محصولات کلاسیک هستند. اگر قرار است در مراسمی ، اصلا اسپورت نباشید و وجه خانمانه خود را نمایش دهید، حتما از انگشتر مروارید استفاده کنید.

ترجیحا از یک گوشواره نقره نیز در کنار این محصولات استفاده کنید.

انگشتر مروارید بهترین هدیه برای روز مادر هستند مخصوصا اگر مروارید آنها طبیعی یا پرورشی باشد.

۵-۲ انگشترهای سنگ طبیعی

انگشترهایی با سنگ نیمه قیمتی برای همه جذاب هستند. انواع سنگهای عقیق روی انگشتر، انگشتر سنگ اوپال، انگشتر هایی با سنگ های جید و یشم سبز، سنگ کوارتز صورتی، تورمالین آبی، آمیتیست بنفش ، سیترین زرد و … وقتی سنگ های نیمه قیمتی روی انگشتر قرار می گیرند، آنها را با کارکتر و با اصالت میکنند.

اگر شخصیت کاریزماتیکی دارید یا یک وجه از وجود شما پر رنگ تر است، احتمالا این مدل انگشترها را می پسندید.

سنگ های طبیعی در دو نوع تراش خورده و صیقلی ، یا مات و بدون برش بر روی انگشتر قرار میگیرند. شما اهل کدام مدل از انگشتر ها هستید؟

معمولا سنگ های طبیعی که روی انگشتر کار می شوند سایز بزرگ هستند چراکه رنگ آنها در سایز بزرگ زیباتر نمایان می شود.

چه اهل پوشیدن لباس های مشکی باشید چه لباس های رنگی، انگشترهای سنگ طبیعی بزرگ یک انتخاب جذاب برای شما هستند.

انگشتر برای حامیان حیوانات:

حیوانات موجودات دوست داشتنی هستند. بی آزار، مهربان و بسیار وفادار

اگر شما هم جزو طرفداران حیوانات هستید، یا گیاه خوارید و یا به حیوان خاصی علاقه مندید می توانید از انگشتر های  زیر برای عزیزانتان تهیه کنید:

انگشتر مناسبتی:

برخی از انگشتر ها هم مناسبتی هستند. مثلا به طور خاص برای شب یلدا یا برای ولنتاین طراحی می شوند.

معمولا در این مدل انگشتر ها از نگین های قلب یا نوشته هایی با مضمون خاص استفاده می شوند.

شما از کدام مدل از انگشتر ها بیشتر خوشتان می آید؟ در قسمت نظر دهی حتما نظر خود را ثبت کنید. بعد از رسیدن تعداد کامنت ها به خد نساب، از بین نظرات ، به قید قرعه هدایایی اهدا خواهد شد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.