سبد خرید

چه حلقه نامزدی تهیه کنیم که در کنار شیک بودن، گران نبوده و بادوام باشند

حلقه نامزدی 

در چند سال گذشته، حلقه‌های نامزدی بدون الماس بسیار محبوبتر شده اند . اغلب اوقت مردان برای حلقه ی نامزدی و یا به مناسبت سالروز تولد همسر آینده ی خود ،از حلقه هایی خرید میکنند که دارای سنگ های غیر سنتی است . البته اینکار دلایل خاص خود را دارد. برخی از افراد به خاطر ملاحظات مالی و برخی دیگر نیز به خاطر تمایل به یک پیشنهاد منحصر به فرد ، به این حلقه ها روی می آورند .

در حالیکه این سنگهای قیمتی می تواند به نظر بزرگ و زیبا برسد و استایل زیبایی به زنان ببخشد اما ببخشداما منتقدانی نیز دارد. برخی از افراد معتقدند که این حلقه ها برای مصارف روزمره اصلا مناسب نیستند .در این مقاله نگاهی به چند سنگ حلقه نامزدی غیر سنتی می اندازیم و در مورد ملاحظاتی که باید در هنگام خرید این حلقه ها داشته باشید صحبت خواهیم کرد.  

حلقه نامزدی توپاز :

انگشتر نامزدی با سنگ آبی توپاز

توپاز سنگ زیبایی است که دارای رنگهای مختلفی  است . این رنگها از زرد و نارنجی گرفته تا سایه ی اّبی رنگ زیبایی را شامل می شود . توپاز  بسیار محکم و قوی بوده و دارای سختی موس 8 می باشد . موس مقیاسی بین 1 تا 10 است که میزان سختی  سنگهای معدنی را مشخص می کند . توپاز توسط انجمن ملی جواهرات به عنوان سنگ تولد برای  متولدان ماه نوامبر(متولدین هفته دوم آبان تا هفته دوم آذر)  در نظر گرفته شده است . متاسفانه توپاز آبی رنگ که بسیار محبوب و مطلوب است در طی گذشت زمان نمی تواند درخشندگی خود را نگه دارد . این سنگها معمولا در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته و به آنها رنگ مورد نظر افزوده می شود .

اما سنگ توپازی که در آزمایشگاه رنگ می شود، دارای پوشش بسیار نازکی از رنگ بوده و در نتیجه از دست دادن رنگ در آن بسیار قابل توجه خواهد بود . همچنین وجود چنین پوشش رنگی بدین معنی است که شما باید با احتیاط کامل از این حلقه ها استفاده کنید زیرا آنها خیلی زود خراش بر می دارند . جواهراتی که از سنگ‌های توپاز ساخته می شوند بسیار زیبا و چشم نواز اند اما انتظار نداشته باشید که برای تمام عمر زیبایی خود را حفظ کنند .

برای مشاهده حلقه های موجود در سایت دکوریکور که در رنگ ها و طرح های مختلف موجود هستید، به این لینک مراجعه کنید.

حلقه ها و انگشتر های دکوریکور، در رنگ های مختلف با سنگ های اتریشی اصل و زیرکونیای فوق العاده زیبا، به دستان شما زیبایی خاصی می بخشند.

حلقه های نامزدی اپال:

 

این سنگ  جزو دومین دسته از گران قیمت ترین سنگهای موجود دسته بندی می شود . ظاهر این دو سنگ تفاوت بسیار زیادی دارد .  سنگ اپال دارای رنگ های مختلفی است و این سنگ با دارا بودن سختی موس 5.5 الی 6 ، به عنوان یک سنگ نسبتا با دوام به شمار می آید . اگر این سنگ بیش از حد خشک شود ،ترک های بسیار محسوسی خواهد داشت . به همین خاطر برخی از افراد این سنگ را در مکانهای مرطوب نگه می دارند . البته این کار اصلا لازم نیست ، زیرا سنگ اپال میتواند رطوبت مورد نیاز برای  خود را از طریق پوست انسان جذب نماید . با اینحال نگهداری این سنگ در محیط های خشک کاری دشوار بوده و به همین خاطر نیز نمی توان از آن به عنوان یک حلقه ی نامزدی ایده آل استفاده کرد .

حلقه نامزدی یاقوت ارغوانی :

یاقوت ارغوانی دارای رنگ بنفش عمیقی است که به زیبایی می درخشد . این سنگ مخصوص متولدان ماه فوریه بوده و دارای سختی موس 7 می باشد . این مقدار می تواند به ناخالصی های موجود در آن نیز وابسته باشد .از آنجایی که سختی این سنگ متغیر است می توان آن را به اسانی به شکل ها ی مختلفی همچون مربع ، بیضی ،قلب مانند و غیره در آورد . متاسفانه  شکل پذیری آسان و راحت ، یکی از نقطه ضعف های بزرگ این سنگ محسوب می شود .درجه های مختلفی از سختی بدین معنی است که  اگر این سنگ از یک  فروشنده ی معتبر خریداری نشود ، در طول زمان لکه ها و عیب های آن ظاهر خواهد شد . یاقوت ارغوانی بنفش عمیق، می تواند ترک های داخلی خود را برای مدت زمان محدودی پنهان نماید . در سنگ های روشنتر این مشکل بیشتر نمایان خواهد بود.

حلقه های نامزدی مرواریدی:

مروارید در دسته ی سنگهای قیمتی آلی طبقه بندی می شود که شامل مواردی همچون کهربای طبیعی، مرجان قرمز و کهربای سیاه است . همانطور که خودتان هم می دانید نحوه ی تشکیل مروارید بسیار ویژه و منحصر به فرد است . این سنگ در میان یک موجود زنده رشد می کند و تشکیل می یابد . به همین خاطر است که آن را به عنوان یک سنگ قیمتی آلی در جهان به شمار می آورند . این سنگ یکی از سه سنگ تولد مخصوص متولدان ماه ژوئن است . اگرچه مروارید بسیار زیباست اما برخی از افراد معتقدند که این سنگ برای حلقه نامزدی اصلا مناسب نیست . از آنجایی که این سنگ در داخل یک موجود زنده تشکیل می شود ، دارای شکل های مختلفی همچون دکمه ای و بیضی مانند است . که برخی از آنها بسیار نادر بوده و در نتیجه گران قیمت اند . همچنین مروارید با داشتن سختی موس 2.5 تا 4.5 بسیار نرم می باشد . گزارش های مختلفی در مورد آسیب به مروارید در صورت تغییر دما و خشکی وجود دارد . به طور خلاصه ، جواهرات ساخته شده از مروارید برای مصارف روزمره اصلا مناسب نیستند و  همین موضوع نیز باعث شده است که آن ، انتخاب ایده آلی برای حلقه های نامزدی نباشد .

حلقه نامزدی زمردی :

زمرد  یک سنگ بسیار با ارزش و گرانبها محسوب می شود .  سختی موس این سنگ  بین 7.5 الی 8 است  و این مقدار به خلوص ، کیفیت و رنگ سبز روشن آن بستگی دارد . به همین خاطر هم زمرد خواهان زیادی دارد . اما آیا می توان از این سنگ در حلقه های نامزدی هم استفاده کرد ؟ در مقایسه با سایر سنگهایی که در این مقاله بررسی کردیم ، این سنگ می تواند برای حلقه نامزدی انتخاب بهتری باشد . اما زمرد  را نیز باید در شرایط خاص خود نگهداری کرد . این سنگ را باید به طور منظم و در فواصل مختلف چرب نمود تا درخشندگی خود را از دست ندهد . فرآیند چرب نمودن نیز تقریبا در یک محفظه ی خلا انجام می گیرد . سپس این فرآیند توسط روشهای مختلفی همچون پاک کردن با بخار و استفاده از فراصوت دنبال می شود . نتیجه ی این کار ها ، یک زمرد زیبا با درخشش عالی است . اما در طول زمان ، این کارها می تواند به تمامیت ساختاری زمرد آسیب برساند و همین زمرد سخت در طول زمان ترک خورده و می شکند .شکی   نیست که بسیاری از انواع سنگ های قیمتی در دسترس، گزینه های خوبی برای ساخت انواع مختلفی از جواهرات همچون  حلقه ،گوشواره و گردنبند هستند . اما زمانی که صحبت از استفاده روزمره ی این جواهرات به میان می آید (مانند حلقه نامزدی)، الماس بهترین گزینه خواهد بود . شما میتوانید سالهای متمادی از الماس استفاده کنید و در شرایط مختلفی آب و هوایی از آن بهره ببرید . الماس دارای سختی موس 10  است . خرید حلقه های گران قیمت الماسی، به نظر معقول و به صرفه می رسد زیرا شما میتوانید از این حلقه ها برای سالها استفاده کنید بدون اینکه نگران ترک خوردن و یا حتی از دست رفتن درخشندگی آن باشید . جایگزین این حلقه می تواند حلقه های مد روز باشد اما همان طور که دیدید هیچ حلقه ای با حلقه های الماسی نمی تواند رقابت کند .

منبع :http://www.ross-simons.com/content/engagement-ring-guide/non-diamond-engagement-rings.htm

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

پشتیبانی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.