سبد خرید

8 عقیده ای که زندگی زناشویی را نابود می کند

 

عیقده اول: خوشحالی من مهمترین چیزی است که در مورد ازدواج داشته ام:

اگر بگویم پایه ی بیشتر طلاق ها این جمله بوده ، حتما شگفت زده و متعجب خواهید شد. بیشتر افراد فکر میکنند ازدواج تنها برای خوشحالی آنها بوده است. اگرچه ازدواج  خوب می تواند حس آرامش را در فرد ایجاد کند اما هدف از ازدواج تنها خوشحالی یک طرف نیست. هر کاری که فرد انجام می دهد باید برای رضای خدا باشد. در حالیکه تمامی بخش های خلقت برای عظمت و ستایش خداوند است، بشر نیز باید این موضوع را به خوبی در نظر داشته باشد. هر ازدواجی دارای پستی و بلندی هایی خواهد بود اما اگر هدف از ازدواج راضی کردن خدا باشد و در ازدواج بیشتر از هر چیزی بر روی خواست خدا تمرکز شود ، می توان حس آرامش ،لذت و خوشنودی را در دو طرف مشاهده کرد.

عقیده دوم : اگر همسرم را دوست نداشته باشم باید طلاق بگیرم:

از دست دادن عشق در زندگی زناشویی یک تراژدی است. اما از دست دادن عشق زمینی می تواند به انسان بیاموزد که به دنبال عشقی آسمانی باشد . این عشق همان عشق پرودگار خواهد بود. این عشق می تواند ابدی باشد و هرگز از بین نخواهد رفت. زمانی که عشق زمینی در ازدواجی می میرد یک زوج می توانند وارد ماجرایی شوند که بسیار هیجان انگیز است . آنها باید یاد بگیرند که چگونه همدیگر را با عشق آسمانی دوست داشته باشند.

عقیده سوم:بی اخلاقی و بی دینی شخصی من ربطی به زندگی زناشویی نخواهد داشت:

این عقیده بسیار نادرست است. حریم امن خانواده با وجود فسادهای اخلاقی از هم  می پاشد. در جوامع مدرن امروزی وجود اینترنت و ماهواره باعث شده است که فساد اخلاقی بیشتر از پیش رواج داشته باشد. به گفته بزرگان دین این بی اخلاقی و بی دینی، زندگی هر فردی را نابود خواهد کرد. اگر کسی انرژی احساسی و جنسی خود را در جای دیگری صرف کند، دیگر چیزی برای همسرش نخواهد داشت. افرادی که دائما به دنبال بی اخلاقی هستند و خود را در معرض فیلم های مستهجن قرار می دهند ، طلاق خود را سرعت می بخشند.

عقیده چهارم: گناه من یا همسرم بسیار بد است پس باید جدا شویم:

خداوند ستارالعیوب است .  هر انسانی در زندگی خویش دچار خطاهایی می شود و می تواند به درگاه خدا توبه کند.  خداوند بخشش را بیشتر از هر چیزی دوست دارد  و به انسان ها توصیه می کند در حق یکدیگر بخشش کنند تا مورد رحمت خداوند قرار بگیرند. اگرچه برخی از خطاها بسیار بزرگ هستند ولی سعی کنید در زندگی زناشویی خود به یکدیگر فرصت جبران بدهید. اگر شرایط بهتر نشد می توانید گزینه های دیگر را بررسی نمایید.

عقیده پنجم: من با فرد اشتباهی ازدواج کرده ام:

 بیشتر افراد معتقدند همسرشان همان فردی نیست که آنها می خواستند و بنابراین می توانند به زندگی زناشویی پایان دهند. این عقیده بسیار اشتباه است. حتی اگر انتخاب شما نادرست باشد باز هم ازدواج صورت گرفته است . شما باید به این فکر کنید که چگونه می توانید با این فرد زندگی خوبی داشته باشید.  ذهنیت خود را در اینگونه موارد تغییر دهید. به دنبال نکات مثبت در همسرتان بگردید و تا جایی که می توانید از این نکات به نفع زندگیتان استفاده کنید.

عقیده ششم : من و همسرم با هم توافق نداریم و سازگار نیستیم :

هیچ فردی نمی تواند ادعا کند که در آغاز زندگی زناشویی اش رابطه ی سازگاری  داشته است. همانطور که قبلا نیز گفتیم زندگی زناشویی پر از فراز و نشیب های مختلفی است و هیچ کس هم نمی تواند کامل باشد . در چنین شرایطی بخشش، مهربانی ، عشق و گذشت را جایگزین افکار منفی کنید.

عقیده هفتم:طلاق گرفتن نمی تواند آسیبی به من یا فرزندانم وارد کند:

این عقیده نادرست در بیشتر افراد وجود دارد. زمانی که طلاق وارد خانواده ای شود همیشه عواقبی هم در پی خواهد داشت . نتایج این طلاق بیشتر از هر کسی متوجه فرزندان خانواده خواهد بود .

عقیده هشتم: امیدی به زندگی زناشویی من نیست و من نمی توانم آن را بهبود ببخشم:

این عقیده یکی از بدترین عقایدی است که در بین بیشتر افراد مرسوم است. تنها چیزی که در زمان نا امیدی نیاز دارید صبر و توکل به خداوند است. آنگاه خواهید دید که خدواند درهای کمک خویش را به سوی شما باز کرده است و مسیر زندگیتان به طرز شگفت آوری تغییر میکند. طلاق نزد خدواند اصلا پسندیده نیست به همین خاطر نیز باید آخرین راه حل مشکلات زندگی زناشویی باشد . همیشه به این نکته توجه داشته باشید که نا امیدی همان چیزی است که شیطان می خواهد . پس همراه شیطان نباشید . به رحمت خداوند امیدوار باشید و تا جایی که می توانید برای بهبود زندگی زناشویی تان تلاش کنید .

منبع:

http://www.familylife.com/articles/topics/marriage/staying-married/gods-plan-for-marriage/8-lies-that-destroy-marriage

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط

ارسال به تمام نقاط

کیفیت عالی

کیفیت فوق العاده

پرداخت امن

پرداخت توسط کارت های عضو شتاب

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

پشتیبانی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.