سبد خرید

11 عادت صبح که میتواند زندگی شما را تغییر دهد

 

1.یک لیوان آب گرم با لیموی تازه بنوشید:

نوشیدن یک لیوان آب گرم با لیموی تازه  در صبح ، بهترین روشی است که می تواند  بدن شما را سرحال و سرزنده کند. این نوشیدنی همانند یک روغن برای یک آدم آهنی است که می تواند تمامی قسمتهای بدن را روغن کاری کند و سیستم داخلی را تغییر دهد.نوشیدن آب گرم در ابتدای صبح، معده ی خالی شما را شوکه نمی کند . لیموی تازه نیز به شما کمک میکند سیستم هضم خود را برای وعده های غذایی بعدی آماده کنید و همچنین طعم آب را نیز بهتر وخوشمزه تر میکند.اگر میخواهید ترشی آن را بگیرید، میتوانید کمی عسل به آن اضافه کنید.

فرآیند رهیدراسیون:

زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید، تقریبا 8 ساعت است که بدن شما آب دریافت نکرده است . بنابراین نوشیدن آب بسیار مهم است .بنابراین نوشیدن آب در ابتدای صبح میتواند آب مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

2. صبح زود از خواب بیدار شوید:

این اولین اولویت است زیرا برای داشتن یک صبح زیبا و دل انگیز،در مقایسه با روال فعلی به زمان بیشتری نیاز دارید .  اگر شبها زود بخواهید می توانید به راحتی صبح زود از خواب بیدار شوید. به جای اینکه تا اواخر شب بیدار بمانید ، سعی کنید صبح زود از خواب بیدار شوید. تفاوت این دو برای بدن شما قابل توجه خواهد بود.

ایده آل ترین زمان برای بیدار شدن از خواب:

بیدار شدن در صورت امکان بهتر است با ریتم شبانه روزی منطبق وهماهنگ باشد. نزدیک گرگ و میش بهترین زمان برای بیدار شدن از خواب است . در این زمان نور  و روشنایی کافی وجود خواهد و شما نیز از دیدن طلوع خورشید لذت خواهید برد.از آنجایی که این زمان بر اساس زمانهای مختلف در طول سال تغییر میکند، ممکن است در برخی از فصل های سال زودتر باشد . در اینگونه موارد قبل از خروج از منزل به خود یک زمان یک ونیم ساعته بدهید.

3.زبان خود را تمیز کنید:

داشتن زمان کافی برای تمیز کردن زبان،اگر برای شما تبدیل به یک عادت شود نمی توانید دیگر آن را ترک کنید . اینکار به شما کمک میکند تنفس خوبی داشته باشید . همچنین به شما اجازه میدهد طعم غذاها را بهتر حس کنید.

پاک کننده ی صحیح:

برخی از مسواک ها دارای یک پاک کننده ی درون ساخت در پشت خود هستند . اگر مسواک شما چنین چیزی ندارد، شما میتوانید یکی از آنها را بخرید. برخی از آنها دارای یک تمیزکننده ی پلاستیکی مثلثی شکل هستند ولی برخی دیگر ممکن است دارای موهای خاصی باشند.همچنین شما می توانید از نوع فولادی استفاده کنید .

4.سعی کنید به صورت مرتب تمرینات کششی را انجام دهید:

 

بهتر است روزانه 5 دقیقه از زمان خود را برای تمرینات کششی اختصاص دهید . شما باید همیشه توانایی های ورزشی خود را بهبود ببخشید و به دنبال تمریناتی باشید که برای شما بهتر عمل میکند. همچنین می توانید از تمرینات یوگا نیز استفاده کنید و یا به جای آن از ورزشهای معمول وروتین بهره ببرید . با اینحال اگر شما به طور منظم ورزش نمی کنید به شما پیشنهاد می کنم تنها با تمرینات کششی در صبح کار خود را آغاز کنید تا اینکار به یک عادت تبدیل شود .

چه مدت باید تمرینات کششی انجام دهم؟

وقتی برای اولین بار کار خود را شروع می کنید ،اصلا مهم نیست که چه مقدار از این تمرینات را انجام میدهید . اگر زمان اندکی برای اینکار دارید ، آن را به مدت چند دقیقه انجام دهید . زمانی که اینکار را ادامه دهید خواهید دید که به یک عادت برای شما تبدیل شده است  و دیگر نیازی نیست خود را مجبور به انجام آن کنید.

5.حرکات ارتجاعی را 100 بار انجام دهید :

حرکات ارتجاعی در صبح می تواند یک ورزش عالی برای شما باشد . این حرکات برای آماده سازی بدن در هر فعالیت فیزیکی مفید وموثر است . شما میتوانید این فرآیند را چند دقیقه در روز تکرار کنید . زمانی که به انرژی نیاز دارید، این حرکات میتواند انرژی مورد نیاز بدن شما را بدون استفاده از نوشیدنی های انرژی زا فراهم کند.

6.با لیف خشک و یا یک برس نرم بدن خود را ماساژ دهید:

این یک تمرین بسیار خوب برای بهبود گردش جریان خون در بدن بوده و می تواند سلولهای مرده ی پوست را از بدن پاک کند. لیف کردن دور قلب بسیار مهم و ضروری است. اینکار باعث می شود پوست بدن شما نرم تر احساس شود و بعد از انجام این عمل تاثیر آن را خواهید دید. بعد از اتمام، می توانید از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

شما می توانید از برس ها و یا لیف هایی استفاده کنید که دارای اثر لایه برداری خوبی هستند اما به دنبال یک برس نرم باشید. لیف هایی  که برای اینکار طراحی شده اند بسیار خوب و عالی هستند . اگر یک برس  و یا لیف نرم انتخاب کنید می توانید فشار بیشتری را بر روی بدن خود اعمال کنید .

7. به یک موسیقی لذت بخش گوش کنید:

آغاز صبح با گوش دادن به یک موسیقی خوب و لذت بخش میتواند بسیار زیبا باشد . شما می توانید  روز خود را با خواندن کتابهایی آغاز کنید که الهام بخش و تحریک کننده اند و می توانند راه شما را برای موفقیت باز کنند. شما می توانید نوع موسیقی خود را با نوع روزی که می خواهید داشته باشید انطباق دهید . ذهن شما نیز همانند بدنتان به غذایی نیاز دارد که باید روزانه آن را با  کتاب خواند و یا گوش دادن به موسیقی تغذیه کنید .

انتخاب موسیقی مناسب:

انتخاب نوع موسیقی بستگی به خود شما دارد . ولی سعی کنید آهنگهای خود را با دقت انتخاب کنید . اگر گوش دادن به موسیقی برای شما خوب نیست می توانید از کتابهای صوتی استفاده کنید .

8.از اسموتی های خوب استفاده کنید:

حالا که صبح زود از  خواب بیدار شده اید، دندانهای خود را مسواک کرده اید و زبان خود را نیز با یک برس نرم پاک نموده اید و تمامی ورزشهای خود را انجام داده اید، حالا زمان تغذیه ی بدن با موادی مغذی مانند یک اسموتی می رسد.قسمت سبز اسموتی دقیقا همان چیزی است که می تواند سطح انرژی بدن شما را افزایش دهد . در این بخش می توانید از اسفناج ، کلم پیچ و یا سایر سبزیجات سبز که می توانند مواد معدنی و فیبر بدن شما را تامین کنند ، استفاده نمایید .بعد از نوشیدن این اسموتی 30 دقیقه زمان به خود بدهید و بعد از آن متوجه حال خوب خود خواهید بود.

یافتن یک اسموتی سبز خوب :

شما می توانید دستورالعمل های خوبی را در مورد اسموتی در سراسر اینترنت پیدا کنید . اسموتی را انتخاب کنید که بیشتر از سایر موارد برای شما جذاب و خوشایند باشد .

9.تمرینات مدیتیشن را برای چند دقیقه انجام دهید:

خوب حالا که اسموتی خود را نوش جان کرده اید و بدن شما کاملا شارژ و سرحال است، می توانید یک مکان آرام پیدا کنید و در آنجا بنشینید و سپس ذهن خود را برای چند دقیقه از هر چیزی پاک کنید . معمولا روش خاصی برای مدیتیشن وجود ندارد اگر شما روش خاصی را امتحان کردید و از آن راض نبودید می توانید سبک مورد نظر خود را توسعه دهید . موقعیتی را انتخاب کنید که در آن راحت باشید و سپس در مورد نوع موسیقی خود تصمیم بگیرید . نشستن و گوش دادن به یک موسیقی لذت بخش برای بیشتر افراد کافیست .

چرا فقط چند دقیقه؟؟

اصلا نیازی نیست زمان زیادی را برای اینکار اختصاص دهید . شما می توانید تنها با صرف چند دقیقه در روز از مزایای آن بهره مند شوید .

10.به مدت 30 دقیقه در جلوی آینه به خود لبخند بزنید:

 این تمرین می تواند اعتماد به نفس و نیروی شما را افزایش دهد . زمانی که به این کار عادت کنید دیگر نمی توانید از آن دست بردارید . بهتر است در روز زمانهایی را برای خود اختصاص دهید و انعکاس شادی خود را در جلوی آینه ببینید.اینکار معمولا در سطوح مختلفی کار میکند اما مهم ترین بخش آن توانایی صحبت با درون است که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی شما داشته باشد . مطمئن شوید که در جلوی آینه لبخند می زنید البته لازم نیست قهقهه بزنید یک لبخند کوچک هم می تواند کافی باشد . به دنیا نشان دهید که شاد هستید و نتیجه ی این افکار مثبت حتما در زندگی شما تاثیر خواهد داشت .

11. 3 کاری را که دوست دارید انجام دهید ،بر روی یک کاغذ بنویسید:

اگر شما نیز جزو افراد پر مشغله هستید و انجام برخی از کارهای مهم را در طول روز فراموش می کنید، بهتر است یک کاغذو قلم بردارید و کارهایی را که باید انجام دهید در آن یادداشت کنید . مهم تر از همه، مطمئن شوید که د ر پایان روز تمامی این کارها را انجام داده اید . زمانی که شما به انجام این کار عادت کردید ، قادر خواهید بود به خود اعتماد کنید و کارهای بزرگتری را انجام دهید . اتفاقات خوبی نیز برای شما رخ  خواهد داد . بهتر است در ابتدای امر از سه فعالیت کار خود را شروع کنید . اگر تعداد کارهایی که باید انجام دهید بیشتر از سه مورد باشد ، ممکن است  نا امید شوید و کار را  رها کنید . مطمئن باشید در پایان روز از اینکه کارهای مهمی انجام داده اید راضی و خشنود خواهید بود.

4 کاری که باید از انجام آن خودداری کنید:

خبرهای صبحگاهی :

اگرچه دریافت خبرهای صبحگاهی و آگاهی از آخرین رخدادها می تواند خوب باشد اما بهتر است روز خود را با خبرهای بد خراب نکنید . شما می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در سایر زمان ها نیز بدست آورید.

یک صبحانه مفصل و بزرگ:

داشتن یک صبحانه ی مفصل و بزرگ هرگز پیشنهاد نمی شود . حتی اگر این صبحانه دارای تعادل کافی بوده و سرشار از مواد سالم باشد . سیستم هضمی شما در صبح بسیار ضعیف است و پر کردن آن با غاذاهای بسیار می تواند برای آن بسیار بد باشد . در صورتی که شما برای انجتم فعالیتهای سخت برنامه ریزی کرده اید می توانید از یک صبحانه مفصل استفاده کنید .

محرک ها:

سعی کنید از نوشیدنی هایی مانند قهوه اجتناب کنید  و اگر عادت به خوردن آنها دارید  کم کم این عادت را کنار بگذارید.

خواب بسیار: همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم، بیدار شدن در صبح زود میتواند فواید بسیاری برای شما داشته باشد حتی در روزهای تعطیل نیز این عادت را ترک نکنید .

منبع: http://bembu.com/healthy-morning-rituals

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

پشتیبانی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.