سبد خرید

در 10 قدم فرد تمیز و مرتبی شوید

 

1. سلامت روحی و روانی خود را نادیده نگیرید:

اگر در سال های گذشته به تمیزی خود و منزلتان توجهی نمی کردید و اگر هنوز هم تمامی این موارد را به همراه خود دارید، ممکن است دچار افسردگی، خستگی، مشکلات مربوط به سلامت، وظایف بسیار یا اعتماد به نفس ضعیف باشید. در این شرایط می توانید از راهنمایی یک دوست، متخصص یا همراه قابل اعتماد کمک بگیرید و در مورد الگوهای فکری یا تغییرات زندگی خود با او صحبت کنید. پاک کردن فکر و ذهن یکی از اولین قدم ها برای داشتن یک زندگی مرتب و سازمان یافته است. با کمی تغییر در افکار خود می توانید قدرت عالی به دست بیاورید. برخی از اوقات ما حتی در مورد  تاثیر تجربه های خاصی که داشته ایم آگاه نیستیم اما همین موارد کوچک می تواند همه زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای اینکه بتوانید فرد پاکیزه و مرتبی باشید باید توجه داشته باشید که محیط درونی شما ممکن است آنچه که در پیرامونتان رخ می دهد را تحت تاثیر قرار دهد پس به مشکلات روحی خود توجه کنید و به دنبال درمان آن باشید.

2. هر روز سه هدف در مورد پاکیزگی و تمیزی بنویسید و آن ها را انجام دهید:

اگر با حجم انبوهی از کاغذها، جعبه ها، اسباب بازی ها، نامه های خوانده نشده و لباس های نامرتب در اطراف خود مواجه می شوید، ممکن است حس خوبی نداشته باشید. به نظر می رسد دوری از این شرایط بسیار آسان است. اجازه ندهید نامرتب بودن اطرافتان بدتر شود. آن را تحت کنترل خود قرار دهید. ابتدا یک تقویم یا دفتر یادداشت بردارید و لیستی از اهداف خود را در مورد تمیزی و مرتب بودن بنویسید. این لیست تنها مال شماست و نباید فرد دیگری آن را ببیند. بنابراین نیازی نیست آن را به  دیگران نشان دهید. لیست شما ممکن است شامل دور انداختن مجله های به کار نرفته ، پاک کردن کف آشپزخانه، کوتاه کردن ناخن ها، مرتب کردن کیف پول یا کیف دستی باشد.در پایان هر روز، می توانید از اینکه همه کارهای موجود در لیست را به خوبی انجام داده اید به خود ببالید. همین حرکات ساده و کوچک می تواند کمک بزرگی باشد.

3. با موارد کوچک شروع کنید:

حرکات و قدم های کوچک به سمت اهداف می تواند شما را به موفقیت نزدیک تر کند.  به قول معروف قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. همین تلاش های کوچک می تواند الگوهای زندگی شما را به کلی تغییر دهد.

4.در مورد محصولاتی که می تواند به پاکیزگی شما کمک کند را فکر کنید:

ابتدا نگاهی به لیست خود بیندازید و محصولات مورد نیاز برای رسیدن به این اهداف را مشخص کنید. اگر این محصولات را در منزل ندارید ، آنها را بخرید. ممکن است به یک تمیزکننده مواد نقره ای نیاز داشته باشید تا بتوانید جواهرات نقره ای خود را تمیز و مرتب کنید. تا زمانی که در مسیر تمیزی و پاک کردن قرار نگیرید نمی توانید مواد مورد نیاز خود را تعیین کنید. همانطور که پیش می روید محصولات مورد نیاز را یادداشت کنید و در صورت نیاز آن ها را بخرید.

5.یک انبار کوچک از محصولات مورد نیاز برای تمیزی و پاکیزگی را داشته باشید:

 

خوب حالا که می دانید به چه چیزهایی نیاز دارید، بهتر است بر روی آیتم های مورد نیاز سرمایه گذاری کنید. ابتدا لیستی از مواد مورد نیاز خود را تهیه کنیدو آن  ها را تهیه کرده و در یک انبار کوچک سازمان دهی کنید.

6. هر کدام از وظایف خود را با کنجکاوی انجام دهید:

از قضاوت کردن خود دست بکشید و به فعالیت های روزمره خود بپردازید. هرگز خود را به خاطر حوله های نامرتب و ظروف کثیف سرزنش نکنید. هر کدام از فعالیت های خود را همانند یک درمان ببینید. این فعالیت ها  به شما کمک می کند آرام باشید و بتوانید به اهداف مورد نظر خود دست یابید. شاید موقع  تمیز کردن منزل یا خودتان، بهترین زمان برای اندیشیدن و فعالیت کردن در سکوت است. بعد از اینکه به اهداف خود رسیدید، در مورد ایده های جدیدی که به ذهنتان خواهد رسید شگفت زده نشوید.

7. یاد بگیرید اسباب خود را برای آنچه که هستند، ببینید و قبول کنید:

جمع کردن و انباشته کردن  تعداد قابل توجهی از اسباب و لوازم مختلف به خاطر حس خوبی که در آن ها وجود دارد بسیار آسان است. اگر می خواهید سال جدید یک فرد تمیز و مرتب باشید، باید در مورد حسی که اسباب و لوازمتان به شما منتقل می کنند فکر کنید. برخی از این موارد ممکن است باعث شود یک پروژه جدید شروع کنید یا بتوانید کارهای منزل خود را با سرعت انجام دهید. این موارد را تمیز کنید و در منزل خود قرار دهید. البته باید در مورد چیزهایی که همیشه در اطراف شما وجود داشته و هیچ حسی به آنها نداشته اید نیز آگاه باشید. برخی از افراد هستند که اسباب و لوازم خانه را به اجبار نگه می دارند و فکر می کنند اگر این موارد را دور بریزند اتفاق غیر عادی رخ خواهد داد. این نوع تفکر می تواند باعث انباشته شدن کوهی از کالاهای غیر قابل استفاده در منزل شود و به مرتب بودن خانه آسیب وارد کند. پس شجاع باشید و لوازمی که مورد نیاز نیست را دور بریزید.

8. اسبابی را که نیاز ندارید دور بریزید یا در صورت تازه بودن به دیگران هدیه دهید:

زمانی که در حال تمیز کردن خانه هستید، ممکن است متوجه آیتم هایی شوید که به آنها نیازی ندارید. شما می توانید برخی از این آیتم ها را دور بیندازید تا دوباره بازیابی شوند.  اگر لوازمتان تازه بود، بهتر است آن را به دیگران هدیه بدهید. اگرچه انجام اینکار برای خیلی از افراد سخت است اما با تمرین و تکرار می توانید به هدف خود دست یابید.

9. به خودتان زمان بدهید:

زمانی که سعی می کنید به اهداف خود در مورد پاکیزگی و مرتب بودن دست یابید، به خودتان زمان کافی بدهید تا احساس خستگی و ناراحتی نکنید.اگر اینگونه حس ها را داشتید، کار را متوقف کنید و به دنبال روش های جدیدی بگردید. به خودتان زمان کافی برای مواجه شدن با واقعیت ها را بدهید. زمانی که کاری را شروع می کنید، تایمر گوشی یا ساعت خود را تنظیم کنید تا مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل کار را مشاهده کنید. بنابراین در روزهای بعدی می توانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید و کارهای خود را بر اساس همین زمان ها در طول هفته زمانبندی کنید.

10. همیشه رختخواب را خودتان مرتب کنید:

مطالعات انجام شده نشان می دهد افرادی که خودشان رختخواب خود را روزانه مرتب می کنند شادتر هستند و انرژی بیشتری دارند. این افراد قادر خواهند بود تمرکز بیشتری بر روی کارهای خود داشته باشند. یک برنامه منظم روزانه  می تواند افکار و چیزهای مثبتی را به زندگی شما تزریق کند بنابراین این فعالیت بخشی از زندگی روزمره شما خواهد شد. تمیز و مرتب کردن رختخواب تنها برای این نیست که فضای مرتب و سازمان یافته ای داشته باشید بلکه اینکار می تواند به شما کمک کند به هنگام ورود به اتاق خواب، حس خوبی بعد از یک روز فعالیت طولانی داشته باشید.

ترجمه و گردآوری اختصاصی دکوریکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.