سبد خرید

تاریخچه هالووین، البسه مرسوم در این جشن و ایده هایی برای شما

اگر شما هم به دنبال زیورآلات یا لباس هایی به سبک هالووین هستید بد نیست سری به گالری محصولات جادویی دکوریکور که در ادامه نمونه های آنها را مشاهده می کنید بزنید.

 

مهاجران اسکاتلندی و ایرلندی در قرن نوزدهم  نسخه ای از این سنت را به آمریکای شمالی برده اند . به مرور این مراسم به کشورهای دیگر همچون  ایرلند ، آمریکا ، کانادا، استرالیا و نیوزیلند نیز انتقال یافت . ریشه و اصل هاولووین به یک فستیوال قدیمی سلتیک باستان که به عنوان ” سو این” شناخته شده است ، بر می گردد . این فستیوال ، جشنی است که در پایان فصل برداشت محصول برگزار می شد .

لباس و تاریخچه جشت هااووین halloween 

“سو این” زمانی بود که افراد باستان در آن منابع مورد نیاز برای زمستان را جمع آوری و ذخیره می کردند . آنان بر این باور بودند که در 31 اکتبر ، مرز بین جهان زندگان و مردگان همپوشانی کرده و مردگان می توانند به جهان عادی برگردند . بنابراین باعث ایجاد بیماری و آسیب به محصولات  میشوند . در این جشن مردمان باستان آتش بر می افروختند. پوشیدن ماسک و لباسهای عجیب و غریب نیز یکی از سنتهای جشن هاولووین است که بیشتر برای تقلید از ارواح شیطانی و یا آرام کردن آنان استفاده  می شد.

یکی دیگر از آداب آنها فعالیتی به شکل دوره گردی است که در آن افراد خانه به خانه می رفتند و  مواد مختلفی همچون  شیرینی و آب نبات را از صاحب منزل طلب می کردند . البته تاریخچه هالووین به خاطر نفوذ رسانه های آمریکایی تغییر زیادی کرده است . هم اکنون این جشن در بین مردمان کشورهایی همچون کانادا ، ایرلند و استرالیا رواج یافته است . سنت دوره گردی امروزه بین کودکان بیشتر رواج دارد . بخشی از تاریخچه هالووین ، پوشیدن ماسک ها و لباسهای غیر عادی است . پوشیدن اینگونه لباسها و دوره گردی  به  قرون وسطی بر می گردد . در طول این جشن ، افراد فقیر از مردم تقاضای غذا می کردند و افراد در عوض به آنها شیرینی به نام ” کیک روح” می بخشدیدند و از افراد فقیر می خواستند برای روح مردگانشان دعا کنند . این عمل توسط کلیسا بسیار تشویق می شد. امروزه همانگونه که قبلا نیز ذکر کردیم ، این سنت دوره گردی توسط کودکان اجرا می شود و آنها برای جمع آوری آب نبات و شیرینی، غذا و پول  به درب منزل افراد می روند .

تاریخچه و لباس های هالووین

 

هالووین همیشه جشنی پر از رمز و راز ، سحر وجادو و خرافات بوده است . این جشن زمانی برگزار می شد که افراد باستان به روح مردگان خود احساس نزدیکی می کردند . به همین خاطر، آنها برای مردگان نزدیک خود یک سفره ی شام تدارک می دیدند ، چیزهایی که آنها همیشه دوست داشتند را در درب منزل قرار می دادند و در مسیر آنها شمع های نورانی می گذاشتند تا راه خود را به راحتی پیدا کرده و به دنیای ارواح برگردند . امروزه ارواح هالووین مهیب تر و بدخواه تر به تصویر کشیده میشود و آداب و رسوم آن نیز ترسناکتر شده است . آنها از عبور کردن از جاهایی که گربه های سیاه رنگ دارند اجتناب می کنند زیرا معتقدند این گربه ها ممکن است برای آنها بدشانسی بیاورد . این تفکر و ایده ریشه در قرون وسطی دارد . در آن زمان مردم معتقد بودند که جادوگران بدجنس برای اینکه توسط مردم شناسایی نشوند خود را به صورت گربه های سیاه در می آورند .همچنین افراد سعی میکنند که از زیر پله ها  و نردبان نیز حرکت نکنند. این کار نیز دلایل متعددی دارد .  ریشه ی این اعتقاد به مردمان مصر باستان بر می گردد که معتقد بودند ، مثلث مقدس است .

تاریخچه و لباس های هالووین

آیا سنت های هالووین تغییر کرده است ؟ امروزه بسیاری از این مراسم منسوخ شده و تغییر شکل یافته است . بیشتر سنتها به جای اینکه بر روی مردگان تمرکز کنند ، بر روی افراد زنده تمرکز می کنند . به خصوص ، بیشتر افراد سعی میکنند به زنان جوان کمک کنند تا همسر آینده ی خود را پیدا کند و آنان را مطمئن می کنند که در آینده ای نزدیک ازدواج خواهند کرد . در قرن هجدهم در ایرلند ، افراد حلقه های نامزدی خود را در پوره ی سیب زمینی و در شام خواستگاری قرار می دادند به این امید که عشق واقعی آنها ، این حلقه را پیدا کند . آنچه که در طول سالها از این سنت باقی مانده است ، آتش افروختن ، پوشیدن لباسهای عجیب و غریب و سنت دوره گردی است .

منبع : http://www.halloweenhistory.org/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

پشتیبانی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.