سبد خرید

بدون رژیم غذایی و ورزش تنها با نوشیدن آب وزن کم کنید

 

بنابراین غذای کمتری می خورید. در  مطالعات انجام شده در دانشگاه بیرمنگهام مشخص شده است که افرادی که 30 دقیقه قبل از غذای خود آب می نوشند، 2.5 الی 4 کیلوگرم وزن کم می کنند.  برای این مطالعه، محققان در این دانشگاه، 84 نفر را مورد مطالعه قرار دادند.

آنها محدوده سنی برای افراد شرکت کننده قائل نشدند اما متوسط سن افراد شرکت کننده تقریبا 56 سال بود. تقریبا نیمی از افراد شرکت کننده30 دقیقه قبل از وعده های غذایی 450 میلی لیتر آب  می نوشیدند .  برخی از آنها قبل از هر سه وعده آب می خوردند و برخی تنها یک یا دوبار در روز آب میل می کردند. برای اینکه محققان در مورد دنبال کردن این طرح توسط شرکت کنندگان مطمئن شوند، به طور مرتب آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می دادند. نصف دیگر شرکت کنندگان قبل از وعده های غذایی اصلا آب نمی خوردند. به طور کلی هر دو گروه مورد مطالعه، کمی وزن از دست داده بودند.

محققان دلیل این اتفاق را به درستی نمی دانند اما برخی ازتحقیقات  انجام شده نشان می دهد که انجام مطالعه بر روی افراد می تواند تاثیر مفیدی بر روی رفتار آنها داشته باشد. اما گروهی که قبل از وعده غذایی آب خورده بودند تقریبا 5 کیلوگرم  بیشتر از گروه دیگر وزن از دست داده بودند.

فاکتورها و عوامل مختلفی همچون افزایش ورزش، تغییر رژیم غذایی یا حالات زندگی می تواند در کاهش وزن مفید باشد. محققان برخی از این فاکتورها  همچون فعالیت فیزیکی و مقدار کالری دریافتی را در طول مطالعه خود مورد بررسی قرار دادند.

آنها دریافتند که  تفاوت زیادی بین دو گروه از لحاظ ورزش وجود ندارد. در حقیقت گروهی که قبل از وعده های غذایی آب نخورده بودند اما ورزشهای طولانی مدت انجام داده بودند،  کاهش وزن بیشتری نداشتند. بنابراین چیزی که باعث کاهش وزن می شود، ورزش های طولانی مدت و شدید نیست. این افراد نکات تغذیه ای خاصی را دریافت می کردند اما می توانستند هر چیزی  بخورند.

باز هم افرادی که در وعده غذایی خود آب می خوردند کالری کمتری مصرف کرده بودند. محققان دریافتند که این کاهش در  مصرف کالری  هر وعده غذایی می تواند یک نتیجه مفید به همراه داشته باشد. همانطور که قبلا نیز گفتیم ، مصرف آب قبل از وعده غذایی می تواند معده شما را پر کند و احساس سیری داشته باشید.

هرچند باید دلیل بهتری برای این موضوع وجود داشته باشد. زمانی که بدن آب کافی ندارد، حس گرسنگی می کند . بنابراین برای سیر شدن باید غذا بخورید. این مطالعه افراد میانسال را مورد بررسی قرار داده بود ، بنابراین ممکن است قابل اجرا برای جمعیت بزرگسال نباشد.

منبع: گردآوری و ترجمه دکوریکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

پشتیبانی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.