سبد خرید

کارهایی که نباید پیش از تمرینات ورزشی انجام دهید

 

1. یک دفعه آب زیادی ننوشید:

این توصیه بدین معنا نیست که شما نمی توانید چند لیوان آب در روز بنوشید. اگر قبل از انجام تمرینات ورزشی حس تشنگی داشتید می توانید 0.47  لیتر آب بنوشید. در اینگونه موارد بهتر است به آب خود کمی الکترولیت نیز اضافه کنید. این موارد برای جلوگیری از  دست رفتن آب بدن بسیار مفید هستند.  اما یک دفعه مقدار زیادی آب ننوشید زیرا باعث می شود احساس سنگینی داشته باشید و نمی توانید تمرینات موثری انجام دهید. همچنین در این گونه موارد به کلیه ها اسیب وارد می شود زیرا مجبورید بیشتر از همیشه به دستشویی بروید. کلیه می تواند در هر ساعت یک لیتر آب را داشته باشد. هر چقدر بیشتر از آنها کار بکشید باعث می شود به کلیه ها اسیب وارد شود.

2. کشش استاتیکی انجام ندهید :

بیشتر افراد فکر می کنند انجام تمرینات کششی قبل از ورزش ایده خوبی است. این موضوع تنها زمانی صحیح است که شما کشش پویا و دینامیک داشته باشید . یعنی اینکه در حال حرکت تمرینات  کششی خود را نیز انجام دهید. این حرکت برای آماده سازی شما طراحی شده و می تواند دمای بدن و محدوده حرکتی شما را افزایش دهد. به عبارت دیگر کشش استاتیک زمانی است که شما هیچ حرکتی ندارید. با اینحال زمانی که شما اینگونه حرکات را قبل از تمرینات ورزشی انجام می دهید، ممکن است به ماهیچه های خود آسیب وارد کنید زیرا ماهیچه ها هنوز سرد است.مطالعات انجام شده نشان می دهد که کشش استاتیک باعث افزایش خطر اسیب دیدگی می شود.

3. در انجام تمرینات قلبی افراط نکنید:

بسته به اینکه چرا به باشگاه می روید، انجام تمرینات کاردیو(قلبی) برای بیش از 20 دقیقه ایده خوبی نیست. اگر می خواهید ماهیچه های بیشتری بسازید، تمرینات قلبی زیادی انجام ندهید زیرا باعث شکستن بافت های ماهیچه ای می شود. اما اگر هدف شما  تقویت و استحکام استخوان ها یا بهبود تناسب اندام است، می توانید از تمرینات قلبی استفاده کنید.

4.از ایجاد استرس و فشار خودداری کنید:

این موضوع در کل صحیح است و به خصوص زمانی که شما برای انجام تمرینات ورزشی آماده می شوید از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.  زمانی که بدن شما تحت فشار و استرس است ،حتی اگر خودتان متوجه آن نباشید، کورتیزول بیشتری آزاد می شود. کورتیزول هورمونی است که باعث از بین رفتن ماهیچه ها می شود. این هورمون به مغز می گوید چربی را ذخیره کند در حالیکه بافت های ماهیچه ای را می شکند. همچنین فکر کردن در مورد مسائل آزار دهنده می تواند برای بدن شما اسیب رسان باشد.

5.از الکل استفاده نکنید:

اگر قبل از تمرینات ورزشی الکل مصرف می کردید، بهتر است دیگر اینکار را انجام ندهید. الکل باعث ایجاد افسردگی می شود. این ماده کلا سیستم بدن شما را به هم  می ریزد . الکل باعث از دست رفتن آب بدن، تنگ شدن عروق خونی و عملکرد ضعیف سیستم حرکتی می شود.

6. در مورد اثرات قهوه آگاه باشید:

محرک ها می توانند تمرکز شما را افزایش دهند اما آنها می توانند باعث ایجاد مریضی در شما گشته و ضربان قلبتان را نیز بیشتر و سریع تر کنند. علاوه بر این، قهوه که کافئین دارد می تواند باعث از دست رفتن آب بدن شود. برخی از مطالعات انجام شده نشان می دهد که این کافئین می تواند تولید کاتکول آمین ها ، که هورمون های استرس می باشد را افزایش دهد. علاوه بر تحریک کورتیزول، استرس باعث افزایش انسولین می شود.

7. از نوشیدنی های انرژی زا استفاده نکنید:

این نوشیدنی ها  اصلا برای بدن شما خوب نیستند.  زمانی که می توانید از یک نوشیدنی طبیعی و سالم استفاده کنید، دلیلی برای نوشیدن این مواد غیر طبیعی و مضر وجود ندارد. این نوشیدنی های طبیعی دارای عملکرد یکسانی با نوشیدنی های انرژی زا هستند اما شکر مصنوعی ندارند. همچنین بیشتر نوشیدنی های انرژی زا دارای کافئین زیادی هستند که می تواند به افزایش فشار خون و تندتر شدن ضربان قلب منجر شود. حتی به جای  این نوشیدنی ها شما می توانید از نوشیدنی های پروتئینی استفاده کنید. اینگونه موارد باعث افزایش انرژی شما می شوند. بنابراین بدن شما همه چیز را به سرعت وارد جریان خون می کند تا مورد استفاده قرار گیرد. پودرهای پروتئینی با کمی میوه و سبزیجات عالی هستند. مواد زیادی را به این نوشیدنی اضافه نکنید و از مواد ساده استفاده نمایید.

8.از مسکن ها استفاده نکنید:

مسکن ها باعث ایجاد آرامش در بدن می شود . اگر این مسکن ها قبل از انجام تمرینات ورزشی مصرف شود، تاثیر معکوسی خواهد داشت. به عنوان مثال مصرف ایبوپروفن  یا سایر مسکن ها، می تواند آموزش شما را مختل کند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که مسکن های ضد التهابی که قبل از ورزش مصرف می شوند می توانند باعث ایجاد مشکلات در روده گردند.

9. از مصرف بیش از حد مواد غذایی خودداری کنید:

برای اینکه بتوانید تمرین خوبی داشته باشید به شکر و قند نیاز دارید. مصرف مواد غذایی مغذی 45 دقیقه قبل از  ورزش یک ایده عالی است. اینگونه وعده ها، می تواند شامل پروتئین و کربوهیدرات  همچون ماست، توت ها، موز، کره بادام و غیره باشد. اگر گرسنه باشید و بخواهید از یک غذای کامل استفاده کنید، بهتر است غذاهایی را مصرف کنید که دارای چربی خوب و مواد مغذی فراوان است. یک ماده غذایی با 200 کالری برای شما عالی است. هر چیزی که بیشتر از این مقدار باشد می تواند باعث ایجاد ناراحتی معده، درد یا حالت تهوع شود.

10.سم زدایی انجام ندهید:

سختی و شدت این قاعده به  حساسیت فرد برای انجام فرآیند سم زدایی از بدن بستگی دارد. بیشتر افراد هر 7 روز یکبار اینکار را انجام می دهند. اما من این موضوع را برای افرادی که نمی دانند چگونه آن را مدیریت کنند، توصیه نمی کنم.

11. گرسنه نباشید:

برای انجام تمرینات ورزشی به انرژی نیاز دارید و تنها راه به دست آوردن این انرژی مصرف مواد غذایی صحیح است. غذا تنها منبع مناسب مواد مغذی است. شما می توانید از موادی همچون غلات به همراه شیر مصرف کنید. سایر گزینه های موجود شامل موز، آجیلها، جوی دو سر، ماست و اسموتی هاست. هرگز در مورد سیب زمینی سرخ شده و غذاهای آماده فکر نکنید.از خوردن گوشت و غذاهای سنگین قبل از ورزش خودداری نمایید.

12. زمان زیادی را در سونا سپری نکنید:

این موضوع بسیار خطرناک است. شما در اتاقی قرار می گیرید که دمای آن بیش از 100 درجه است. سپس شروع به ورزش می کنید و همین امر موجب می شود دمای بدن شما بسیار بالا باقی بماند.  در نهایت چیزی که برای شما باقی می ماند، خستگی،گرفتگی عضلات، سرگیجه، حالت تهوع و سردرد است. این موارد بسیار جدی است و اگر این نشانه ها را در خود مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

13.پوست خود را فراموش نکنید:

مراقبت ضعیف از پوست قبل از انجام تمرینات ورزشی یک دلیل بسیار بزرگ برای ایجاد آکنه و تاول است . تمامی مواد آرایشی خود را پاک کنید. سپس  از یک مرطوب کننده بر روی پوست خود استفاده نمایید. این مرطوب کننده ها دارای روی هستند که می توانند از ایجاد فرایند پیری جلوگیری نمایند. استفاده از ضد آفتاب ها را فراموش نکنید.  سعی کنید تمامی تجهیزت خود را قبل از مصرف تمیز کنید.  لمس سطوح آلوده و کثیف  با پوست عرق کرده می تواند باعث ایجاد آکنه شود زیرا میکروب هایی که بر روی این سطوح قرار دارند به پوست شما منتقل خواهند شد.

15. زیاد نخوابید:

 یک چرت سریع برای داشتن انرژی بسیار عالی است اما این چرت نباید بیش از 30 دقیقه باشد. از  زنگ هشدار گوشی خود استفاده کنید. هر چقدر بیشتر بخوابید، بیشتر کسل و خواب آلود خواهید بود.

16. رابطه جنسی نداشته باشید:

اگر به رابطه جنسی فکر می کنید، بهتر است آن را فراموش کنید. در اینگونه روابط معمولا انرژی زیادی مصرف می شود.همچنین اکسی توسین که هورمون ایجاد حس شادی و عشق است، بیشتر از پیش آزاد می گردد. خوب در اینگونه مواقع هیچ کس دوست ندارد حس خوبش را با رفتن به باشگاه خراب کند.

منبع: گردآوری و ترجمه اختصاصی دکوریکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال سریع

مرسولات در تهران فردای روز سفارش و در شهرستان با پست پیشتاز (دو الی سه روزه) تحویل می شود.

ضمانت بازگشت کالا

شما می توانید محصول خریداری شده را تا 72 ساعت پس از اخذ کالا، تنها با ارائه فاکتور مرجوع کنید (به جز سرویس ها)

فاکتور معتبر

محصولات دکوریکور همراه با فاکتور معتبر ارائه می شوند. شما محصول نقره خریداری شده را با اطمینان و همراه فاکتور دریافت می کنید

پرداخت امن

شما می توانید با اتصال به درگاه امن بانک و درگاه شاپرک، همچنین با استفاده از پرداخت به صورت کارت به کارت، پرداخت خود را انجام دهید.

© دکوریکور 2020
Built with love by Decoricor

پشتیبانی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.