چطور کوکو شنل که در یتیم خانه بزرگ شده بود؛ با وجود پدری دستفروش و فقیر به شهرت و محبوبیت رسید؟

کوکو شانل از معروف ترین طراحان لباس زنانه در فرانسه است که در تمامی جهان شهرت دارد . به محض فوت مادر شنل، پدر وی که یک دستفروش فقیر بود او را به یتیم خانه ای در فرانسه سپرد. او در یتیم خانه دوختن را از معلمانش آموخت ولی به شغل خوانندگی علاقه داشت و چون در کلابی به نام coco آواز میخواند، به نام کوکو شانل معروف شد. اما دیری نپایید که شنل اولین فروشگاه فروش کلاه خود را در فرانسه بازگشایی کرد. اگر مشتاقید بدانید این دختر یتیم رقصنده چطور به این مرحله از زندگی رسید در ادامه با ما همراه باشید.

 همچنان که شنل در کلاب کوکو به شغل خوانندگی مشغول بود، به وی پیشنهاد تجارت لباس شد. شنل که به راه اندازی مشاغل دیگر علاقه مند بود، این پیشنهاد را پذیرفت و با همکاری شریکش اولین مغازه  فروش کلاهش را در فرانسه راه اندازی کرد.

سرویس طراح بولگاری

با زیورآلات طرح بولگاری در  دکوریکور آشنا شوید.

دیری نگذشت که کوکو، راه موفقیت خود را پیدا کرد و اولین عطر خود را به بازار عرضه کرد. همین امر باعث شد که کوکو شنل راه صد ساله را یک شبه بپیماید. چرا که عطر او مورد توجه سایرین قرار گرفت.علاوه بر این لباس های مشکی رنگ خاص شنل با شعار تبلیغاتیش که " اگر لباسی راحت نباشد لوکس نیست" او را پیش از پیش موفق کرد و بر سر زبان ها انداخت.همین امر باعث شد که زنان هم دوره اش، برای تهیه لباس های لوکس و راحت جذب برند او شوند. 

ایسنتاگرام دکوریکور

کوکو شنل coco channelاما این موفقیت شنل خیلی پایدار نبود. چراکه جنگ جهانی دوم آغاز شده بود و شنل را به سوی افسردگی ترس سوق داده بود.

در طی جنگ جهانی دوم بین آلمان و فرانسه، شنل برای فرار از کشته و اسیر شدن توسط نازی ها، به خانه یک سرهنگ آلمانی پناه برد و همین امر باعث شد از محبوبیت او کاسته شده و عده ای این بانوی فرانسوی را خیانت کار به کشورش بدانند.

 
[gallery title="گالری تصاویر کوکو شنل" width="IMAGE_THUMB_WIDTH" height="IMAGE_THUMB_HEIGHT" columns="3"] [gallery_item title="IMAGE_TITLE" src="/images/gallery/coco-channel/coco1.jpg"]IMAGE_DESCRIPTION[/gallery_item] [gallery_item title="IMAGE_TITLE" src="/images/gallery/coco-channel/coco2.jpg"]IMAGE_DESCRIPTION[/gallery_item] [gallery_item title="IMAGE_TITLE" src="/images/gallery/coco-channel/coco3.jpg"]IMAGE_DESCRIPTION[/gallery_item] [gallery_item title="IMAGE_TITLE" src="/images/gallery/coco-channel/coco4.jpg"]IMAGE_DESCRIPTION[/gallery_item] [/gallery]
 

وی برای فرار از نگاه های خصمانه هم وطنانش مدتی را در سوییس گذراند و تجارت خود را تعطیل کرد. اما در سن 70 سالگی به حرفه خود بازگشت و مجددا مورد تحسین و ستایش دوست داران مد و فشن قرار گرفت.

چطور عزیزانمان را غافلگیر کرده و خاطره ای خوش بر جای گذاریم

 

شنل در اوج موفقیت دار فانی را وداع گفت و از دنیا رفت و ارثیه ای عظیم را برای بازماندگانش برجای گذاشت.

منبع: Biography

بازگشت به بالا

ما کارت های عضو شتاب را قبول می کنیم

شما می توانید هزینه محصول را درب منزل و با استفاده از کارت های بانکی خود پرداخت کنید (دستگاه پرداخت سیار بانک پارسیان)

ارسال رایگان برای خرید های بالای 150 هزار تومان - هزینه ارسال برای خرید های زیر 150 هزار تومان به سراسر ایران 8 هزار تومان

محصولات دكوريكور

شما مي توانيد محصولات مختلفي از جمله، انگشتر ,گوشواره, كمربند, گل سر ,كليپس ,تزئينات مو ,ست و نيم ست, سرويس عروسي ,حلقه عروسي , نامزدي, زيورآلات, ضد حساسيت ,و روكش آب طلا,تمام استيل ,كمربند ,اكسسوري هاي خاص, دست بند,النگو, ساعت,گردنبند هاي متنوع, به همراه شال گردن هاي زمستاني را در سايت دكوريكور تهيه كنيد. 

 

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه اعتماد به ما